Tiiu otsib arvutiabi

Category: Arvuti
Location: Saku vald
Valid: until 7.12.2009
Expired
algaja mac-i kasutaja jäi hätta ID-kaardilugeja installimisel. Kas keegi aitaks?

History

 • Anu "Olen ka maci kasutaja ja selle protseduuri läbi teinud - kirjuta meilile, äkki oskan nõu anda. mallikas@ut.ee"

  4269 days ago
 • Tiiu "tere Anu, tänan et abi pakud! püüdsin instruktsioonide järgi enda arvutisse kaardilugejat installida (seal oli vist 2 varianti valida!). Tulemuseks sooviti, et peaks küpsiseid arvutisse lubama. Ma ei osanud selle teadmisega midagi ette võtta, ja ID-kaart ei toimi. Lisaks ei saa ma enam oma meilboxist välja logida ja seega ka mitte oma meilboksi sisse. Põhjus ilmselt küpsistes, millest ma eriti ei tea midagi! kas oskad midagi oletada mis tegema peaks? parimat, Tiiu"

  4269 days ago
 • Anu "safari -> preferences -> security -> show coocies: kui sealt coocied või küpsised eemaldad, võib meilboks jälle käima minna. ID - kaardi osas niipalju, et kontrolli igaks juhuks, kas sertifikaadid on kehtivad, aga seda saab teha vaid Microsofti tarkvaraga veebilehel www.sk.ee/id-kontroll/ Soovitam ka soojalt www.emug.ee foorumit - algajale macikasutajale leidub seal palju nõuandeid. "

  4269 days ago
 • Tiiu "tegin su soovituse järgi - kuid meilboksist väljumisel tuleb tekst "ei saa välja logida kuna teie brauser näib blokeerivat kolmandate osapoolte küpsiseid - tõrke vältimiseks peab brauseri sätteid muutma. "

  4269 days ago
 • Anu "Kui olemasolevate küpsiste kustutamisest ei piisa, siis tuleb sealtsamast valida Accept coocies: always. P.S. Kas brauseriks on ikka Safari? Eeldasin seda automaatselt, aga äkki kasutad muud :)"

  4269 days ago
 • Tiiu "Kasutan küll Safarit, kuigi mul on arvutis ka Opera. Nüüd sain tõesti meilboksi toimima, kuid ID-kaardi lugeja endiselt ei tööta! Sertifikaadid toimivad, sest ma uuendasin neid suvel - ja olen makseid ka sellega teinud. Üks küsimus - kus ma näen seda, kas see programm "idCardLight ..." on mul arvutisse installitud? kas see peaks Applications all olema:) "

  4269 days ago
 • Anu "Kui Applications all ega Desktopil ei ole, vaata Finder - Downloads, äkki on seal. ID-kaardi lugeja kohta lugesin, et sellega on veel see nipp ka, et enne brauseri avamist peab kaart kaardilugejas sees ja kaardilugeja arvutiga ühendatud olema. Aga nagu eMugist selgub, on paljudel sellega probleeme, enamasti küll Firefoxiga. "

  4269 days ago
 • Tiiu "Lugesin vahepeal eMugi ja veidi lohutav ju on, et sellised probleemid teistelgi!! Leidsin et Downloads all on mul mõlemad võimalikud verioonid installitud aga ikka sisse ma e-panka ei saa! "

  4268 days ago
 • Marek "Proovi Macile Firefox installida ja siis sellega"

  4267 days ago
 • Tiiu "Tänud soovituse eest! Ma sain siiski Safariga installitud. Tegin veel ühe katse ja seekord sain kaardilugeja tööle. Asi ikkagi selles, et peab fikseerima Accept coocies -> always."

  4267 days ago