onnepank.ee

onnepank.ee

Uudised

Vaimu, keha ja hinge puhastamine

Paljude inimeste jaoks on täielik kodu koristamine lõputu ja tüütu töö, mida nad igal nädalal kardavad teha. Aga see ei pea nii olema. Koristamisel on teie füüsilisele ja vaimsele tervisele palju kasu, mis võib aidata teil elada õnnelikumat, organiseeritumat ja täisväärtuslikumat elustiili.

Puhastusrežiimi kohandamine oma igapäevaellu võib tunduda lihtsalt üks asi, mida oma “tegemiste” nimekirja lisada, kuid kui investeerite sellesse täielikult ja leiate lõbusaid viise selle oma ajakavasse kaasamiseks, võite avastada, et teile meeldib koristamine. teie kodu rohkem, kui oskate oodata!

Puhastamine on rahuldust pakkuv, aitab tähelepanu kõrvale juhtida stressi või ärevuse leevendamiseks, aitab vähendada kokkupuudet haiguste ja bakteritega ning soodustab puhtamat ja tervislikumat elustiili.

Korrapärase koristusrutiini järgimine üks või kaks korda nädalas vähendab ühe “seansi” jooksul tegemata jätmist, muutes selle paremini juhitavaks ja vähem koormavaks.

Kui aga koristamist edasi lükata, tekib tõenäoliselt suur kogus, mis tuleb korraga ära teha, ja teil võib olla raskem hoida selliseid asju nagu riided ja voodipesu hügieenilises seisukorras.

“Aga koristamine on igav ja ma olen hõivatud!”

Koristamise huvitavamaks muutmiseks ja oma elustiiliga sobitamiseks on palju võimalusi.

Esiteks tehke kindlaks, mis teile meeldib.

Kui sulle meeldib muusika, on tugeva rütmiga laulu kuulamine suurepärane viis hoida hoogu üleval ja meelt hajevil – see aitab ära hoida igavuse. Teise võimalusena võite proovida kuulata audioraamatut või võib-olla raadiot, et oma aju tööle panna.

Kui olete vaimne või religioosne või kui tegelete meditatiivsete praktikatega, võiksite nendesse lisada puhastamise, et puhastada oma kodu ja keha negatiivsetest energiatest.

Samuti võiksite enne koristamist mediteerida või palvetada, süüdata töötamise ajal viirukit ja kasutada oma ruumi puhastamiseks kristalle, nagu seleniit või turmaliin. Rituaalne puhastamine on osa paljudest religioossetest tavadest kogu maailmas, sealhulgas kristluses, islamis ja hinduismis, aga ka paganlikes ja spirituaalsetes tavades.

Kui ükski neist ei meeldi teile ja eelistate praktilisemat lähenemist, võite valida, kas panna televiisor tööle, koristada samal ajal isetegemisega või lihtsalt koristada oma tavapärase majapidamise käigus!

Järgmisena tehke kindlaks oma elustiili piirangud ja nõuded.

Kui olete loominguline inimene, võite avastada, et olete altid tekitama palju segadust. Kuigi see pole loominguliste inimeste seas haruldane, võite avastada, et teie maja või korter muutub sassi, jätab vähem ruumi tavapäraste tegevuste jaoks ja sa oled stressis, kui proovite töötada segaduses.

Kui teil on rohkem loogika- või strateegiapõhine mõtteviis, on teil tõenäoliselt vähem segadust – kuid pikad tööpäevad võivad raskendada põhjalikule koristusrutiinile pühendumist. Nii et selle asemel, et nädala lõpus teha üks suur koristus, võiksite teha iga päev enne tööd üks või kaks väikest koristustööd?

See eemaldab teie majapidamistööd, jättes teile vabaduse oma “seisakuaega” nautida. Peale selle, kui olete iga päev nädalast puhastanud, ei pea te seda nädalavahetusel tegema!

Kuidas koostada puhastusgraafik ja püsida selle peal

Kui soovite oma kodu koristada, kuid mõte selle tegemisest on liiga suur, on parim viis sellele tööle asuda lihtsalt koristatavate asjade loendi koostamine. See aitab teil kindlaks teha, mida on vaja teha ning kuidas ja millal seda teha.

Trikk seisneb selles, et koristusseansse ei tohi liiga pikaks ajada ja iga seansi kohta tuleb teha vaid kaks või kolm ülesannet. Kui teil on liiga pikk koristusseanss, vändate end tõenäoliselt ära või olete stressis, mis lükkab teid järgmisel korral tegemast.

Selle asemel proovige planeerida 2-3 pikemat koristusseanssi nädalas, kusjuures teatud töid (nt pesemine, köögi koristamine jne) tehakse iga päev või ülepäeviti.